Rozwój firmy a rozwój zatrudnienia - Develogic
2253
post-template-default,single,single-post,postid-2253,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive,cookies-not-set
 

Rozwój firmy a rozwój zatrudnienia

Rozwój firmy a rozwój zatrudnienia

Na sukces firmy wpływa wiele czynników. Począwszy od pomysłu na biznes, zapotrzebowanie na rynku na dany produkt lub usługę, a skończywszy na umiejętnym zarządzaniu zespołem. Żaden biznes nie miałby racji bytu, gdyby nie tworzący go ludzie. 

Przedsiębiorca powinien się rozwijać – wtedy umacnia firmę i może czerpać z niej realne korzyści. W tym celu musi poszerzać grono kontrahentów oraz szukać pracowników i nowych rynków zbytu. Na każdym etapie trzeba zadać sobie pytanie: jak zrealizować swój plan? To fundamentalne zagadnienie towarzyszy każdemu – od pierwszej chwili, gdy postanowi wziąć los we własne ręce.

Sposoby na rozwój firmy

Czym jest rozwój firmy? To zmiana jej struktur oraz otoczenia, która zapewnia osiągnięcie i utrzymanie lub zwiększenie przewagi konkurencyjnej.

Sposobów na rozwój firmy jest wiele. Na każdym etapie prowadzenia działalności warto rozeznać się w sprawie pozyskiwania funduszy. Na dotacje może liczyć prawie każdy – zarówno młody przedsiębiorca, jak i ten z doświadczeniem. Warto pomyśleć o wsparciu finansowym z Powiatowego Urzędu Pracy, Unii Europejskiej lub Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Musisz śledzić również branżowe trendy. To, co sprawdzało się kilka lat temu, dzisiaj może być nieaktualne. Zmiany, które zaszły w ostatnich latach, obejmują nie tylko daleko idącą informatyzację biznesu. Znacząco zmieniło się podejście do klienta – zarówno tego, który dokonał już kiedyś transakcji w naszym sklepie, jak i potencjalnego, którego firma stara się zachęcić do skorzystania ze swoich usług czy zakupu oferowanych produktów.

Rozwój firmy a zatrudnienie

Zadbaj o rozwój zatrudnienia w firmie i odpowiednio zarządzaj zespołem. Żaden biznes nie miałby racji bytu, gdyby nie tworzący go ludzie, dlatego tylko odpowiedzialne i umiejętne zarządzanie pracownikami wpłynie na sukces i rozwój Twojej firmy.

Rozwój firmy zawsze niesie za sobą konieczność wzrostu zatrudnienia. Jeśli popyt na oferowane produkty czy usługi rośnie w szybkim tempie, oznacza to, że potrzebujesz większej ilości osób. Nowi pracownicy będą w stanie zapewnić ciągłość działania przedsiębiorstwa, przynosząc wymierne korzyści. Jeżeli chcesz rozwijać swoją firmę, skalować ją i pozyskiwać coraz więcej zamówień – pracownicy są Ci niezbędni.

CRM – część strategii rozwoju firmy

Firma wraz z upływem czasu zdobywa doświadczenie, podobnie jak zatrudnieni pracownicy. Z czym jest ono związane? Z firmą czy ludźmi? Odpowiedź jest bardzo trudna i niejednoznaczna. Co się dzieje, kiedy pracownik odchodzi? Czy przedsiębiorstwo traci część doświadczenia? Połowicznie, bo istotne jest również to, co wiedzą o niej klienci, dlatego warto postawić na dostępne rozwiązania i np. wdrożyć system CRM jako część strategii rozwoju firmy.

System CRM (z ang. Customer Relationship Management) służy do zarządzania kontaktami z klientem, archiwizuje i porządkuje „doświadczenie” firmy. Podejście do klienta staje się bardziej zindywidualizowane, a proces tworzenia ofert prosty i wyspecjalizowany. Współpraca wewnątrz firmy ulega pozytywnej zmianie. Działania pracowników są lepiej zsynchronizowane, a czas optymalnie wykorzystywany. Efektem pracy z CRM jest intensyfikacja działań dotycząca najbardziej wymagających kontrahentów i zbudowanie z nimi długotrwałych relacji.

CRM Develogic

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Develogic, która udostępnia oprogramowanie dla deweloperów oraz firm budowlanych do zarządzania firmą.

System ERP i CRM dla deweloperów pozwala na stałe śledzenie procesu inwestycji: począwszy od zakupu gruntów, przez planowanie i realizację budżetów, pozyskiwanie klientów i sprzedaż lokali, a skończywszy na obsłudze posprzedażowej. To zarządzanie sprzedażą i realizacja inwestycji w jednym miejscu. System gwarantuje dostęp do aktualnych raportów i kontroli zarówno przychodów, jak i kosztów.

Kompleksowe oprogramowanie dla firm budowlanych pozwala na ciągłe obserwowanie etapów realizacji inwestycji – od zawarcia umowy z inwestorem, przez planowanie i realizację budżetów, a skończywszy na serwisie gwarancyjnym. Jest wsparciem firmy z zakresu całego procesu budowy.

CRM oferowany przez firmę Develogic pomaga w zarządzaniu zespołem. Pracownicy mogą załatwić wszystkie sprawy zdalnie. Przygotowany moduł zarządza urlopami i zastępstwami w firmie (prowadzi kalendarz urlopów), aby nie wstrzymywać procesów biznesowych. Każda zatrudniona osoba wprowadza wniosek on-line. System obsługuje również elektroniczny obieg delegacji krajowych i zagranicznych. Dzięki intuicyjnemu formularzowi zintegrowanemu z mapą program automatycznie obliczy kilometrówkę i ustali wysokość diety.


CRM należy traktować jak filozofię biznesową – skoncentrowaną na kliencie i oddziałującą na organizację przedsiębiorstwa. Zarządzanie relacjami z klientami oraz odpowiednio dobrany zespół to gwarancja rozwoju i sukcesu firmy. Dlaczego Develogic? Postaw nie tylko na komunikację z klientami, ale również szereg innych ważnych elementów w procesie biznesowym, które będą zawarte w jednym miejscu.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.