Praca zdalna w branży deweloperskiej – co jest możliwe a co nie? - Develogic
2263
post-template-default,single,single-post,postid-2263,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive,cookies-not-set
 

Praca zdalna w branży deweloperskiej – co jest możliwe a co nie?

praca zdalna w firmie budowlanej

Praca zdalna w branży deweloperskiej – co jest możliwe a co nie?

Praca zdalna, nazywana często telepracą lub e-pracą, to sposób wykonywania swoich obowiązków zawodowych z dowolnego miejsca, czyli zdalnie. Pojęcie to jest związane z miejscem jej wykonywania, a nie z jej charakterem. Do niedawna z telepracą kojarzeni byli głównie freelancerzy, współpracujący na odległość. Obecnie ten rodzaj pracy oferują różni pracodawcy. 

Epidemia koronawirusa zmieniła styl życia i system pracy wielu ludzi, którzy coraz częściej, w miarę możliwości, działają w domu. Trend ten jest coraz bardziej wyraźny. Postęp technologii, obecność narzędzi czy możliwość przechowywania danych w chmurze umożliwiają pracę na odległość także w przypadku wielu innych zawodów. Zjawisko to dotyczy także firm z branży deweloperskiej. Czy jest to możliwe?

Praca dewelopera

Deweloper to przedsiębiorca, który zajmuje się realizacją inwestycji budowlanych. Na czym polega jego praca? Przede wszystkim najpierw kupuje on grunt pod inwestycję, zajmuje się stworzeniem projektu nieruchomości oraz dba o uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń. Następnie pozyskuje kapitał oraz buduje nieruchomość. Wielu deweloperów stanęło przed ogromnym wyzwaniem, czy swoją działalność dadzą radę prowadzić i rozwijać zdalnie. Jeśli jesteś w tym gronie, zapewniamy Cię, że z odpowiednimi narzędziami i nowatorskim podejściem praca zdalna w branży deweloperskiej jest możliwa.

Praca zdalna w branży deweloperskiej

Ostatnie 2 lata zapamiętamy na długo – ze względu na walkę z pandemią. Wzmożone środki ostrożności, zamknięte urzędy, sklepy i szkoły były naszą codziennością. Wiele firm szukało rozwiązań pozwalających na pracę zdalną, na komunikację z klientami i złagodzenie skutków nowej rzeczywistości. Zjawisko to dotyczyło również firm z branży deweloperskiej. Był to krok w przyszłość, gdyż na ogromną skalę wykorzystywano do swoich działań narzędzia internetowe.

Każdy deweloper chcący zachować swoją pozycję na rynku wie, że musi zadbać przede wszystkim o aktywny profil w social mediach. Obowiązkowe jest również posiadanie strony internetowej, gdyż jej brak to swojego rodzaju dyskwalifikacja na starcie. Czy to wystarczy? Co można zrobić, aby rozwijać się bardziej i osiągnąć sukces pracując zdalnie? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firm deweloperskich, Develogic oferuje nowoczesne rozwiązanie, które wspiera deweloperów w całym procesie – oferuje oprogramowanie CRM przeznaczone do ogólnego zarządzania firmą deweloperską. Pozwala on na zarządzanie z jednego miejsca wszystkimi kluczowymi aktywnościami w firmie. System umożliwia stałe śledzenie procesu inwestycji – począwszy od pozyskania gruntów, przez planowanie i realizację budżetów inwestycji, pozyskiwanie nowych klientów i sprzedaż lokali, a skończywszy na obsłudze posprzedażowej.

CRM dla deweloperów

CRM (Customer Relationship Management) firmy Develogic to zespół narzędzi, który umożliwia deweloperom zarządzanie kontaktem z klientami. Dzięki niemu usprawnisz komunikację między przedstawicielami firmy a odbiorcami. Zapewnia on dostęp do niezbędnych narzędzi, które pozwalają tworzyć dobre i długotrwałe relacje z klientami. Oprócz tego pozwala na kontrolę obsługi procesów sprzedażowych, a także możliwość analizy wybranych wskaźników. Jest to szansa na poprawę efektywności w działaniu. Praca zdalna u dewelopera stanie się bardziej poukładana. Przekonaj się, że w jednym systemie masz wszystko pod kontrolą. Bez wątpienia wpłynie to pozytywnie na organizację wszystkich działań.

System CRM opiera się nie tylko na komunikacji z klientami, ale również na szeregu innych ważnych elementów w procesie biznesowym w branży deweloperskiej. Poznaj dostępne moduły.

Moduły CRM dla firm deweloperskich

Oferowany przez firmę Develogic CRM zawiera między innymi następujące moduły:

  • Planowanie i realizacja inwestycji

Pozwala on na zaplanowanie budżetu (przychodów i kosztów) inwestycji oraz śledzenie na bieżąco jego realizacji. Dzięki temu można zarządzać umowami, akceptować faktury i budżety. Cały proces inwestycji jest pod kontrolą.

  • Sprzedaż lokali 

Służy do planowania i kontroli całego procesu pozyskiwania klientów. Generuje leady i nową sprzedaż, zarządza działem sprzedaży – proces zawierania i rozliczania umów jest zautomatyzowany. W czasie rzeczywistym pokazuje raporty sprzedaży, wyniki sprzedaży i marże na PUM.

  • Obsługa posprzedażowa

Moduł ten pozwala uporządkować i zautomatyzować proces zmian lokatorskich oraz zarządzanie usterkami w lokalach. Wspólne kalendarze umożliwiają umawianie spotkań dotyczących przekazywania lokali oraz podpisywania aktów u notariuszy.

  • Wynajem lokali usługowych

W jednym miejscu znajdują się informacje dotyczące wynajmowanych lokali. Dzięki masowemu rozliczaniu umów i mediów znacząco skraca się czas obsługi nieruchomości.

  • Zarządzanie ogólne firmą

Są to zautomatyzowane pozostałe procesy biznesowe. Między innymi prowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów w całej firmie. Moduł pozwala na rejestrację pism przychodzących i wychodzących oraz zarządzanie np. urlopami i delegacjami pracowników.

Zdalna obsługa spraw pracowników

Zapewne pojawia się pytanie, czy istnieje możliwość zdalnej obsługi spraw pracowników? Odpowiedź jest oczywista – TAK. CRM oferowany przez firmę Develogic pozwala na zdalne załatwianie wszystkich spraw dotyczących zespołu. Przygotowany moduł zarządza urlopami i prowadzi kalendarz urlopów. Każda zatrudniona osoba wprowadza wniosek elektronicznie, a jego akceptacja odbywa się również zdalnie. Można sprawnie planować urlopy za pomocą kalendarza i zarządzać zastępstwami w firmie, aby nie wstrzymywać procesów biznesowych. CRM obsługuje również elektroniczny obieg delegacji krajowych i zagranicznych. Dzięki intuicyjnemu formularzowi zintegrowanemu z mapą automatycznie obliczy on kilometrówkę i ustali wysokość diety. W połączeniu z modułem obiegu faktur porówna dokumenty pracownika z wnioskiem i umożliwi rozliczenie zaliczki.

Każdy deweloper może również zintegrować swój system finansowo-księgowy z Develogic. Faktury, noty czy płatności wprowadzane do systemu zostaną przesłane automatycznie i zaksięgowane w systemie finansowo-księgowym.

Jak widać, praca zdalna w branży deweloperskiej jest możliwa i dzięki oprogramowaniu CRM można zrobić wszystko bez wychodzenia z domu.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.