Monitoring kosztów dla deweloperów - Develogic
2259
post-template-default,single,single-post,postid-2259,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive,cookies-not-set
 

Monitoring kosztów dla deweloperów

kontrola finansów

Monitoring kosztów dla deweloperów

Podczas planowania budowy należy koniecznie przemyśleć wszelkie kwestie finansowe. Istotne jest, żeby na samym początku określić budżet, jaki można przeznaczyć na daną inwestycję. Jak zaplanować wydatki, aby później nie dać się zaskoczyć? Na jakie kwestie musisz zwrócić szczególną uwagę?

Jak stworzyć dobry budżet budowy – wzór kosztorysu

Każda inwestycja budowlana wiąże się z wydatkami i nie może się obejść bez szczegółowego oszacowania kosztów. Budowa to bardzo ważne przedsięwzięcie, dlatego kalkulacja budżetu budowy i wyceny budowlane odgrywają tu kluczową rolę. Kosztorys robót budowlanych jest podstawą do zaplanowania harmonogramu i przestrzegania realizacji kolejnych etapów prac oraz określenia wszystkich wydatków. Kosztorys budowy ma istotny wpływ na całą realizację inwestycji i pozwala na redukcję kosztów. Można go wykonać samodzielnie, jednak jest to dość skomplikowane i żmudne zadanie, dlatego warto skorzystać z dostępnych ofert od ekspertów. Firma Develogic przygotowała kompleksowe oprogramowanie dla firm budowlanych – system CRM i ERP. 

CRM i ERP dla firmy budowlanej

Oprogramowanie stworzone dla firmy budowlanej przez Develogic pozwala na stałe śledzenie procesu inwestycji – począwszy od zawarcia umowy z inwestorem, przez planowanie i realizację budżetów inwestycji, kończąc na serwisie gwarancyjnym. CRM zapewnia:

  • wsparcie firmy w zakresie obsługi całego procesu budowy,
  • dostęp online do raportów dotyczących aktualnej marży i cashflow,
  • pełną kontrolę budżetu inwestycji (w jednym miejscu).

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie firmy Develogic? Przede wszystkim jest to łatwy w użytkowaniu system, a firma gwarantuje jego szybkie wdrożenie. Masz wszystko w jednym miejscu i na bieżąco kontrolujesz biznes i inwestycje.

Moduły CRM i ERP dla firm budowlanych

Develogic oferuje program do zarządzania firmą budowlaną – dopasowany do indywidualnej specyfiki Twojego przedsiębiorstwa. Konfiguracja poszczególnych modułów dostraja się nawet do nietypowych potrzeb firm z branży budowlanej. Zapoznaj się z nimi!

Planowanie budowy

Tutaj uporządkujesz proces ofertowania i przygotowywania umów z inwestorem. Zaplanujesz budżet budowy na podstawie kosztorysu z uwzględnieniem nakładów RMS KoP (robocizna, materiały, sprzęt, podwykonawcy, koszty ogólne). Przygotujesz plan kosztów i ocenisz opłacalność projektu. Będziesz mógł na bieżąco obserwować jego realizację, mając dostęp do raportów i wyników cashflow.

Zakupy i kontraktowanie

Na podstawie harmonogramu kosztów firma Develogic przygotuje propozycję planu zakupów. Dzięki temu będziesz wiedzieć do kiedy należy zakontraktować pracę, kupić materiały i zamówić sprzęt. Otrzymasz również pomoc w przeprowadzaniu przetargów, wysyłaniu zapytań ofertowych i przyjmowaniu ofert. Prezentacja ofert w tabelach porównawczych pozwoli Ci na odpowiedni wybór dostawcy.

Realizacja i rozliczenia

System budżetowy weryfikuje otrzymane od podwykonawców faktury, wprowadzając je w elektroniczny obieg pomiędzy pracownikami. Develogic dokona porównania z protokołami przerobu, umowami, planami budżetowymi oraz zatrzyma kaucje gwarancyjne. Zaksięguje również dokumenty w systemie finansowo-księgowym. Kaucje gwarancyjne i obciążenia będą zawsze pod kontrolą. Protokoły odbioru oraz faktury sprzedaży dla inwestora wygenerujesz na podstawie harmonogramu rzeczowo-finansowego. Marże na poszczególnych pozycjach możesz kontrolować za sprawą monitoringu przychodów w połączeniu z wybranymi pozycjami z harmonogramu kosztów. Develogic zbiera w jednym miejscu informacje na temat podpisanych umów, wystawionych faktur, przesłanych maili i dokumentów. W module tym skontrolujesz również, kiedy i jakie materiały są dostarczane na wybraną budowę. Zarządzaj dokumentami magazynowymi, monitoruj i planuj stany magazynowe oraz przeprowadzaj inwentaryzacje.

Serwis gwarancyjny 

Moduł ten usprawni proces serwisu gwarancyjnego i będzie w pełni kontrolował jego koszty. Będzie zarządzał usterkami serwisowymi oraz zleceniami roboczymi. Pracę możesz wykonać własnymi zasobami lub zlecić je do podwykonawców.

Zarządzanie budżetem kosztów budowy

Jak widzisz, zarządzanie budżetem kosztów budowy masz na wyciągnięcie ręki. W jednym miejscu znajdziesz wszystko, co jest potrzebne do przeprowadzenia inwestycji. Develogic oferuje również moduły związane z ogólnym zarządzaniem firmą budowlaną. 

Raporty i kokpit menedżerski

Tutaj masz dostęp do aktualnych raportów. Pozwala to na zaplanowanie cashflow oraz nadzorowanie całego procesu budowlanego. Dzięki kokpitowy menedżera masz w jednym miejscu dostęp do wiedzy na temat całego biznesu.

Z Develogic wprowadzisz elektroniczny obieg dokumentów. Rejestruj pisma wychodzące i przychodzące oraz zarządzaj urlopami, delegacjami i pozostałymi procesami. Całą dokumentację z budów masz w jednym miejscu. Zintegruj Develogic ze swoim systemem finansowo-księgowym (ERP).

Develogic to kompleksowe oprogramowanie dla firm budowlanych i deweloperów. Dzięki CRM stworzysz budżet budowy i przeprowadzisz inwestycję bez żadnych problemów.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.