
09 Kwi Praca zdalna w budownictwie – czy to możliwe?
Na czym polega praca zdalna w budownictwie? Wykorzystaj potencjał nowoczesnej technologii, aby kompleksowo zarządzać firmą budowlaną i całym procesem budowy, kontrolując marżę i cash flow. Sprawdź, jak założyć i efektywnie rozwijać firmę budowlaną z odpowiednim oprogramowaniem.
Zastanawiasz się, czy praca zdalna w budownictwie jest możliwa? Jeśli rozłożymy działalność firmy budowlanej na czynniki pierwsze, okaże się, że oprócz prac typowo budowlanych, realizowanych przy pomocy wykwalifikowanych pracowników i specjalistycznego sprzętu, podstawę działalności firmy budowlanej stanowi sprawny system zarządzania. Wielowymiarowa działalność w branży budowlanej wymaga nawiązania i koordynowania współpracy na wielu płaszczyznach, w tym z inwestorami, architektami, konstruktorami, projektantami branżowymi, wykonawcami, firmami transportowymi, urzędnikami, producentami i dostawcami materiałów budowlanych oraz wyposażenia. Niezwykle skomplikowane zależności powstają na różnych etapach realizacji zlecenia budowlanego, co wymaga szczegółowego planowania zadań i budżetów, wdrożenia odpowiednich procedur postępowania, prowadzenia efektywnej komunikacji i sprawnego obiegu dokumentów.
Wyobraź sobie, że możesz zarządzać całym procesem budowy i ogólną działalnością Twojego biura zdalnie, z dowolnego miejsca i o każdej porze, korzystając z odpowiedniego oprogramowania i aplikacji. Systemy ERP i CRM, wyposażone w moduły idealnie dopasowane do Twojej działalności, pozwalają na stałe śledzenie procesu realizacji budowy – od zawarcia umowy z inwestorem, przez planowanie i realizację budżetów inwestycji, aż do serwisu gwarancyjnego. Praca zdalna w budownictwie jest możliwa – wymaga jedynie wdrożenia odpowiedniego systemu informatycznego i zatrudnienia wykwalifikowanych specjalistów. Sprawdź, jak rozwinąć swój biznes z Develogic.

Na czym polega praca zdalna w budownictwie?
Decydując się na wdrożenie dedykowanego oprogramowania do zarządzania firmą budowlaną, otwierasz sobie i swoim pracownikom drogę do wygodnej i efektywnej pracy zdalnej. ERP (ang. Enterprise Resources Planning) jest komputerowym systemem planowania zasobów przedsiębiorstwa, który wyróżnia praca na jednej bazie danych, dzięki czemu wszelkie zmiany wprowadzone do systemu są natychmiast widoczne przez wszystkich użytkowników, harmonizując pracę, wspierając automatyzację i przyspieszając komunikację. Wygodna aplikacja pozwala korzystać z możliwości oprogramowania na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu.
System ERP od Develogic powstał z myślą o sprawowaniu zdalnej kontroli nad najważniejszymi procesami w niemal każdym obszarze Twojego biznesu w branży budowlanej, w tym głównie nad:
- planowaniem i realizacją inwestycji;
- sprzedażą, finansami i księgowością;
- obiegiem dokumentów w firmie;
- magazynami i kadrą;
- zaopatrzeniem i produkcją.
Z czym wiąże się praca zdalna w budownictwie? Do najważniejszych korzyści, płynących ze zdalnej pracy możemy zaliczyć nie tylko ograniczenie kosztów firmy budowlanej, ale przede wszystkim ogromny potencjał rozwoju działalności i poszerzenia zasięgu oddziaływania. Jak wiesz, praca zdalna polega na wykonywaniu przez pracownika określonych zadań poza siedzibą firmy. Kodeks reguluje trzy rodzaje pracy zdalnej: permanentną, naprzemienną (hybrydową) i okazjonalną (do 24 dni kalendarzowych w roku). Zatrudnienie zdalnego pracownika w branży budowlanej warto rozważyć w przypadku wielu stanowisk administracyjnych, w dziale kadr lub w księgowości. Hybrydowy tryb pracy może okazać się również bardzo korzystny w przypadku współpracy z doświadczonym kierownikiem budowy lub kierownikiem projektów. Przekonaj się, dlaczego warto postawić na oprogramowanie dla firm budowlanych od Develogic.
Jak zdalnie zarządzać procesem budowy?
Z odpowiednim oprogramowaniem możesz zarządzać całym procesem budowy i mieć pełną kontrolę nad budżetem inwestycji, uzyskując dostęp online do raportów na temat aktualnej marży i cash flow. Praca zdalna w budownictwie oznacza możliwość zatrudnienia kierownika budowy, który będzie działał na jednym systemie z całym Twoim zespołem. Moduł systemu ERP poświęcony planowaniu budowy pozwala ponadto uporządkować proces ofertowania i przygotowania umowy z inwestorem. W jednym miejscu przechowasz wszystkie informacje na temat budżetu, umowy, aneksów, harmonogramu rzeczowo-finansowego i całej historii współpracy.
Na bazie harmonogramu kosztów, system automatycznie przygotuje propozycję planu zakupów. Dzięki temu wiadomo, do kiedy należy zakontraktować pracę, kupić materiały lub zamówić sprzęt. Oprogramowanie Develogic pozwala także przeprowadzić przetarg, wysłać zapytania ofertowe i przyjąć oferty. Szybką reakcję na niekorzystne tendencje oraz możliwość nadzorowania całego procesu budowlanego umożliwi Ci bezpośrednio „Kokpit menedżerski” z dostępem do aktualnych raportów.
Jak skutecznie zarządzać firmą budowlaną – system ERP
Właściwe prowadzenie firmy budowlanej to wyzwanie dla przedsiębiorcy niezależnie od tego, czy dopiero zakładasz własną działalność, czy działasz na rynku od lat. Zadbaj o automatyzację i usprawnienie procesów, aby zarządzanie firmą pozwoliło zachować płynność finansową, umocniło Twoją pozycję na rynku i zagwarantowało niezbędny rozwój Twojego biznesu. Kompleksowe oprogramowanie dla firm budowlanych od Develogic to nie tylko system ERP, ale również intuicyjny i wydajny CRM (ang. Customer Relationship Management). System informatyczny do zarządzania relacjami z klientami, zarówno w zakresie pozyskania leadów, jak i utrzymania obsługi na jak najwyższym poziomie, wspomaga pracę działów marketingu, sprzedaży, obsługi klienta, a także zarządu.
W prowadzeniu biznesu i w kontakcie z klientami liczą się przede wszystkim czas reakcji, odpowiednie kompetencje oraz szybkie znalezienie rozwiązania problemu. Właśnie dlatego warto wdrożyć oprogramowanie, które umożliwia stałe śledzenie procesu realizacji każdego projektu. Praca zdalna w budownictwie nie byłaby możliwa bez rozwiązań informatycznych, skrojonych na miarę branży. Decydując się na informatyzację prowadzonej działalności, ograniczasz do minimum koszty i ryzyko niepowodzeń, uzyskując pełną kontrolę nad zarządzaniem firmą.
Sorry, the comment form is closed at this time.